برگزاری نمایشگاهی از آثار مرکز در دانشگاه تهران

با عنایت به فعالیت‌های علمی گسترده مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، ضرورت معرفی و نمایش این فعالیت‌ها در راستای گفتمان‌سازی پیشرفت اسلامی ایرانی، نمایشگاهی از آثار تولید شده مرکز در آبان ماه سال جاری در محل دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده اقتصاد، دانشکده روانشناسی، دانشکده مدیریت، مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی دانشگاه‌ تهران به نمایش گذاشته شد. در زیر تصاویر این ... ادامه مطلب »

دکتر محمد میرزایی: رشد جمعیت محرک توسعه و توسعه زمینه ساز تعدیل رشد جمعیت است

dr M Mirzaee

بیست و چهارمین جلسه از نشست‌های اندیشه‌ورزی روز یکشنبه ۲۸ آذرماه سال جاری از ساعت ۱۵:۰۰ الی ۱۷:۰۰ با حضور دکتر محمد میرزایی (استاد جمعیت‌شناسی، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران) در محل مرکز الگو برگزار شد. موضوع گفتگوی این نشست، «جمعیت و پیشرفت: آینده‌نگری جمعیت در ایران» بود. در این نشست روندهای جمعیتی ایران در دوره‌های گذشته مورد بحث قرار گرفت. همچنین آمارهای ... ادامه مطلب »

انتصاب جدید در مرکز الگو: مدیر کل نظارت و ارزیابی مرکز الگو منصوب شد

Dr KH Saeedi

طی حکمی از سوی معاون هماهنگی و نظارت فرآیندی مرکز الگو، دکتر خلیل سعیدی به عنوان مدیر کل نظارت و ارزیابی منصوب شد. در این حکم آمده است: جناب آقای دکتر خلیل سعیدی با سلام و احترام؛ نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزنده، به سمت «مدیر کل نظارت و ارزیابی» معاونت هماهنگی و نظارت فرآیندی مرکز الگوی اسلامی ... ادامه مطلب »

آثار منتشر شده جدید مرکز الگو

publications

نظام بهره برداری از منابع و عوامل تولید در کشاورزی نحوه بهره‌برداری از منابع و عوامل تولید یکی از مسایل و تنگناه‌های اساسی کشور است که ارتباط زیاد و تنگاتنگی با توسعه کشاورزی و شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه دارد. در مسیر تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باید بتوانیم در زمینه چگونگی بهره‌برداری اصولی از منابع خدادادی به‌خصوص در ... ادامه مطلب »

توسعه سیستم برنامه ریزی راهبردی عصر مدار برای مواجهه اثربخش و کارآمد با چالش های پیشروی کشور

Dr A A poorezat

دکتر علی‌اصغر پورعزت استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران مسیر پیشرفت و توسعه، همواره با دشواری‌ها و موانعی مواجه بوده است؛ ولی گویا با گذر زمان این دشواری‌ها و موانع بیشتر و شدیدتر می‌شوند و بر چالش‌های مدیریت مسیر پیشرفت جامعه می‌افزایند. با افزایش مراتب پیچیدگی و تنوع برنامه‌های معطوف به پیشرفت، چنین به نظر می‌رسد که اتخاذ رویکردهای آینده‌پژوهانه و ... ادامه مطلب »

با همکاری اندیشکده خانواده مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت؛ کنگره بین المللی روانشناسی خانواده برگزار می شود

Int Cong Family Psychology

کنگره بین‌المللی روان‌شناسی خانواده با همکاری اندیشکده خانواده مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و انجمن علمی روان‌شناسی خانواده ایران در ۸ و ۹ دی‌ماه ۱۳۹۵ در محل دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود. محورهای تخصصی این کنگره عبارتند از: پایداری و تعالی خانواده خانواده، دین و فرهنگ خانواده، رسانه/ فضای مجازی حریم خانواده خانواده مطلوب خانواده/ حکومت و قوانین حمایتی ... ادامه مطلب »

موسسه رشد اقتصادی هند IEG) The Institute of Economic Growth of India)

موسسه رشد اقتصادی (IEG) هند مرکزی مستقل و چند رشته‌ای برای تحقیق و آموزش پیشرفته است. این موسسه یکی از مؤسسات دانشگاهی پیشرو هند در زمینه‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی است که در سال ۱۹۵۸میلادی توسط اقتصاددان هندی، آقای رائو  (Vijayendra Kasturi Ranga Varadaraja Rao)‌ تأسیس شد. اعضای هیئت علمی این موسسه متشکل از حدود ۳۰ دانشمند در زمینه‌های علوم ... ادامه مطلب »