مقام معظم رهبری (مدظله العالی): چرا باید برای پیشرفت ما، دست‌های غربی الگو بدهند؟

???????????????????

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز چهارشنبه مورخه ۳۱/۳/۱۳۹۶ در نشستی با صدها نفر از استادان، اعضای هیئت‌های علمی، پژوهشگران و نخبگان دانشگاهی که بیش از دو ساعت به طول انجامید، با تشریح نقش بی‌بدیل استادان دانشگاه‌ها در پرورش دانشجویان و شکل‌دهی به جایگاه ایران در جهانِ بسیار پر مسئله و پر تحول آینده، روز جهانی قدس ... ادامه مطلب »

یازدهمین کنگرة پیشگامان پیشرفت در تاریخ ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۶ برگزار می شود

کنگره پیشگامان پیشرفت همایشی علمی، ملی و دانشجویی است که با نظارت مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت فعالیت می‌کند. این کنگره به صورت سالانه برگزار می‌شود و هدف آن به کارگیری ظرفیت جوانان و نخبگان علاقه‌مند به مباحث پیشرفت و استفاده مناسب از قابلیت‌ها، تجارب و توانمندی آنان در زمینه پیشرفت است. مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بر این باور ... ادامه مطلب »

در بیست و هفتمین نشست اندیشه ورزی مطرح شد: امروزه در تمام عرصه ها و سبک زندگی “فقه” باید پاسخگو، برنامه ریز و سیاست گذار باشد

Presentation1

بیست و هفتمین جلسه از نشست‌های اندیشه‌ورزی روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری با حضور دکتر سعید زیباکلام (عضو هیات علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران) در محل مرکز الگو برگزار شد. موضوع گفتگوی این نشست، «ربط و نسبت فقه و علوم اجتماعی و دلالت‌های آن در تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» بود. در زیر خلاصه‌ای از دیدگاه‌های ایشان آورده ... ادامه مطلب »

اطلاعیه

مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، تحت نظر شورای عالی منصوب مقام معظم رهبری جهت تدوین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از همکاری و هم‌فکری صاحب‌نظران، استادان دانشگاه‌ها، علما و فضلای حوزه‌های علمیه در اندیشکده‌ها، کنفرانس‌ها، نشست‌های اندیشه‌ورزی و راهبردی بهره‌مند است و نتایج فعالیت‌های آن در پایگاه اطلاع‌رسانی این مرکز به آدرس olgou.ir منتشر می‌شود. مرکز الگو، ضمن استقبال از ... ادامه مطلب »

حفظ محیط زیست و پایداری منابع طبیعی در گرو به کارگیری فناوری های سازگار، آموزش عمومی و همکاری مردم

zali

دکتر عباسعلی زالی  دکتر محمدحسن روزی‌طلب حفظ محیط‌زیست و بهره‌برداری پایدار از منابع طبیعی از مهم‌ترین چالش‌های روبروی کشور است که در برنامه‌های پنج‌ساله توسعه دوم الی ششم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور در چارچوب سیاست‌های ابلاغی و برنامه‌های مصوب مورد تأکید قرار گرفته است. علی‌رغم تصویب و اجرای تعداد زیادی پروژه‌های مختلف، هنوز یکی از چالش‌های مهم کشور حفظ ... ادامه مطلب »

آینده پژوهی منابع آب کشور

پنجاه و یکمین نشست اندیشکده آب، محیط‌زیست، امنیت غذایی و منابع طبیعی با موضوع “آینده‌پژوهی منابع آب کشور” در تاریخ ۲۳ خردادماه سال جاری برگزار شد. در این نشست، سیاست‌های کلان پیشنهادی اتاق فکر وزارت نیرو در حوزه آب مورد نقد و بررسی قرار گرفت و مقرر شد اندیشکده آب، محیط‌زیست، امنیت غذایی و منابع طبیعی بر اساس مطالعات و ... ادامه مطلب »

فراخوان انتخاب رساله ها و پایان نامه ها در زمینه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با هدف بهره‌مندی از نتایج مطالعات و پژوهش‌های انجام شده در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و حوزوی و برقراری تعامل اندیشمندانه با آنها و نیز تقدیر از دانش‌آموختگانی که در زمینه‌های الگوی پیشرفت رساله و پایان نامه خود را به انجام رسانده‌اند، هم‌زمان با برگزاری یازدهمین کنگره پیشگامان پیشرفت، از رساله‌ها و ... ادامه مطلب »